Úvod

Postavy

Zveřejnil Martin dne 1.10.2012

Postavy se dělí do pěti základních skupin a pěti ras. V další hře nemusí být toto dělení zachováno (a asi ani nebude).

Rasy

Zde je nesmírně důležité, že tři z pěti ras hrají v silikonových maskách, proto si rozmyslete, zda budete schopni mít masky na sobě (téměř) po celou dobu hry.

Všechny postavy v maskách budou mít herní místo, kde si mohou od masky odpočinout a uvolnit se, kam budou moci chodit libovolně často. Masky jsou konstruovány tak, aby byly co nejpohodlnější. Jejich autorem je špičkový slovenský multitalent Sabbas, který má bohaté zkušenosti s jejich užvatelským pohodlím.

Homo Exarchos

Rasa, která vznikla jako geneticky zdokonalený vládce lidstva, dostala moc, podlehla jí a téměř lidstvo zničila. V Galaxii existuje jen pár posledních jedinců, které Nobilia přijala za velitele. Přeci jen, jejich schopnosti je k tomu předurčují. Ve hře řeší otázky moci a jejího zneužití.

Tato rasa bude ve hře zastoupena jedním jedincem.

Homo Belliger

Rasa stvořená pro poslušnost, oddanost, službu a zabíjení. Válečníci s neústupným kodexem, jehož ideálem je boj muže proti muži. Otázky cti, historické válečné zločiny, bezpečnost, tak by se dala shrnout náplň hry pro Belligery.

Ve hře se bude vyskytovat sedm jejích zástupců.

Homo Navarrensis

Rasa, která byla korporací zachráněna z kolabujícího ekosystému jejich mateřského vodního světa, geneticky úzpůsobená pro život v atmosféře. Pracovní síla v nejtěžších podmínkách, vděčná korporaci za záchranu. Ve hře jsou v roli ustrkovaných prosebníků se silně emotivním příběhem.

Rasa má tři zástupce.

Cyborgové

Kombinace člověka a stroje v přilbě, ale bez masky. Řeší otázky bezpečnosti, příslušnosti k lidské rase. Cyborgové jsou bez emocí, proto jsou vhodní pro špatné herce nebo naopak ty nejlepší. Plní roli posledních arbitrů sporů.

Ve hře se vyskytují tři jedinci.

Homo Sapiens

Normální člověk, ve světě, kde má normální člověk neurální implantát a na spánku wetwarový konektor.

Většinová populace ve hře.

Skupiny

Bio-Drone Industries - představenstvo

Skupina skutečných vládců Navarry, silně politicky orientovaná. Hráči by měli mít zkušenosti s larpem, protože budou řešit celou řadu problémů a organizovat ostatní hráče, především zaměstnance Bio-Drone Industries.

Bio-Drone Industries - zaměstnanci

Největší skupina, vhodná i pro začínající hráče. Mnoho postav bude mít herní náplň danou svou profesí, například medik, technik, voják. Kromě toho budou řešit vnitrokorporátní problémy, vztah k minulosti nebo útěk z Navarry s Nobilií.

Obyvatelé Navarrské pustiny

Vyvrhelové z pustiny, renegáti, trosky, ale i relativně mocné postavy, které spojuje to, že nejsou plně loajální Bio-Drone Industries. Někteří z nich hledají pomoc, někteří chtějí zpochybnit autoritu korporace.

Nobilia

Zachránci civilizace, přicházející z vesmíru, střežící nejedno tajemství. Silně politicky orientovaná skupina, hrající na venek, jednající z pozice moci. Je nesmírně důležité, aby hráči tuto pozici nezneužívali, ale zároveň podpořili bezútěšnou atmosféru hry.

Outlandeři

Jedná se o rozmanitou skupinku zajímavých postav, které do příběhu vnáší novou perspektivu pohledu na staré problémy. Mají méně vazeb na ostatní skupiny, ale mají prostor pro jejich vytváření. Jsou proto vhodnější pro extrovertní a tvůrčí hráče.