Úvod

Otázky a odpovědi

Zveřejnil Martin dne 1.10.2012

Mnoho vašich otázek může zodpovědět článek 8 informací (známé také jako 8 things). Jedná se zejména o informace pro zkušenější hráče larpů.

Co ty masky, půjde v nich přežít?

Masky jsou konstruovány s ohledem na efekt a zároveň pohodlí hráče. Masky jsou cítit silikonem a první nasazení je poměrně nepříjemné. Je v nich hůře slyšet a člověk musí mluvit poněkud hlasitěji. Nic z toho ale nesnižuje komfort hráče příliš podstatně. Hráč s maskou bude mít navíc možnost kdykoli odejít do vyhrazeného prostoru, kde si bude moci od masky odpočinout, aniž by kohokoli rušil nebo jej někdo viděl bez ní. Nikdo na sobě tedy nebude mít masku celých osm hodin v kuse.

Jak to bude s jídlem a pitím?

Jídlo a pití bude zajištěno na celou dobu hry, tedy na sobotu. Na páteční večer zajišťujeme pouze pití, takže si raději něco k jídlu přines.

Můžu přijet, i když jsem nikdy na žádném LARPu nebyl(a)?

Ano, tato akce je určena i pro nováčky. Během úvodních seminářů se dozvíte vše podstatné a dostanete od nás kompletní kostým.

Můžu přijet, i když mi ještě nebylo osmnáct?

Obecně je hra koncipována spíše pro starší hráče, ale výjimky jsou možné. Ozvi se organizátorům soukromě, posoudíme tvou možnou účast individuálně.

Má smysl brát si s sebou fotoaparát?

Na hru samotnou ne, maximálně na čas před a po hře. Fotograf a kameraman bude v průběhu hry zajištěn.

Můžu se přihlásit sám, když neznám nikoho z hráčů?

Samozřejmě! Nijak tě to oproti ostatním hráčům neznevýhodní.

Mám nějaký zdravotní problém. Myslíte, že hru zvládnu?

Těžko posoudit. Nejlepší bude ozvat se nám soukromě, zvážíme to individuálně.

Nebude mi v bunkru zima?

To záleží na vaší zimomřivosti. V bunkru je celoročně 15 stupňů bez ohledu na vnější teplotu. Ve čtyřiceti lidech a dvaceti počítačích pak bunkr celmi snadno vytopíme na pokojovou teplotu.

Jak to bude se spaním

Na spaní je místa dost. Během hry si ale své věci budete muset uklidit na konkrétní místo. Možnost pohybu ven a dovnitř bunkru bude z důvodu rušení obyvatel domu poněkud regulována.